Okovy ALKOHOLU

Pokračovanie svedectva o vyslobodení z alkoholu a veriacej dcére .

Prechádzala som sa ulicami podvečerného mestečka. A moje myšlienky ma začali vracať k tým rokom závislosti, keď som bola už na dne, keď som nemala ani strechu nad hlavou, keď som túžila len po jednom jedinom, opiť sa do nemo

ty, aby som necítila tú bolesť, čo bodá ako dýka do srdca, že moje deti nemajú mamu. Len piť a piť a bolo jedno čo, už dávno nešlo o značku,! Len piť a zabudnúť, že nemám prácu, že nemám strechu nad hlavou, že sa bojím a bojím a strach ma zviera v okovách!


Veď som mala mnoho zlyhaní za sebou i mnoho neúspešných liečení, a už nebolo ani nádeje na zmenu k lepšiemu. Bez alkoholu som si život predstaviť nevedela, ale nešlo to už ani s ním. Alkohol bol víťaz. Zobral všetko.

Och, nedovoľte diablovi, aby s vami takto zametal! O koľko nádherných rokov života som prišla! O koľko krásnych chvíľ so svojimi deťmi! Otrokár alkohol si vyžadoval všetko! Aby som len jemu venovala pozornosť. Aby som len naňho myslela a aby mi bolo nesmierne nanič, ak ho nemám. Aby mi chýbal ráno, keď sa prebudím, lebo bez jeho prítomnosti nedokážem ani vstať z postele, aby mi chýbal vždy a všade. Otrokár alkohol ma pohltil celú. Bral všetko a zničil všetko, čo som kedysi mala. Och, nedovoľte diablovi, aby vám všetko vzal! Nedovoľte! Vzoprite sa mu a on utečie!

Ale dá sa vzoprieť diablovi? Áno. Dá. Keby som mohla späť vrátiť roky závislosti, od začiatku by som volala k Bohu. On môže pomôcť! On chce pomôcť aj tebe, aj tebe, aj tebe! S Ním sa to dá, lebo Jemu nie je nič nemožné.

Závislosť. Strach a úzkosť, strach a hrôza a des! Závislosť. Väzenie bez dvier.

Väzenie bez okien nádeje. Len tma a beznádej. Opovrhnutie. Priepasť desivá, zívajúca do tmy.

A potom prišiel Boh. A vzal alkohol, a vzal strach aj úzkosť. Koľko radosti a šťastia mi daroval a čo všetko zmenil v mojom živote!

Sám si nepomôžeš. A nepomôžeš si ani zakrývaním pravdy. Len prehĺbiš problémy. Len špirála tvojich starostí a výčitiek svedomia a okien bez pamäte bude ešte kľukatejšia. Sám si nepomôžeš. Ideš do pekla a diabol si ťa len tak ľahko nedá.

Ale…je tu tvoj Boh a miluje ťa a čaká, kedy Ho zavoláš do svojich starostí a do diagnózy, ktorá je jasná- ALKOHOLIZMUS. A tvoje ja sa volá ALKOHOLIK.

Pomenuj svoju chobotnicu, ktorá ťa zovrela a nechce pustiť. A volaj k Bohu vo svojej bezmocnosti! On veľmi rád prichádza k tým, ktorí úprimne prosia o pomoc, lebo sami si pomôcť nemôžu.

Urob to teraz. Urob to ešte dnes. Nie zajtra. Dnes. Život ide zázračne rýchlo a je taký nádherný! Ver, so svojimi neuveriteľnými krásami čaká i na teba, priateľ môj.

This entry was posted in Svedectvá. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *