Boh nám daroval vnúčatá

Deuteronomium 4:9  Len sa maj na pozore a dobre sa chráň, aby si nezabúdal na (Božie) veci, ktoré si videl na vlastné oči, a aby nevymizli z tvojho srdca po celý čas tvojho života; oboznám s nimi svojich synov i vnukov –

 

Život je vzácny dar. Je to jeden z najvzácnejších darov. Prichádza na svet s plačom veľkým, akoby chcel povedať:
“Som tu aj ja už patrím medzi vás. Nemám síce ešte veľké ruky, ktoré by pracovali, ale som tu, na tomto svete, vo vašej rodine.
 
Vy ste moji rodičia, vy starí rodičia, vy tety i ujovia…nebojte sa, onedlho ukážem prvý zúbok a urobím prvý krôčik a potom, no predsa potom pôjdem do školy. Už nebudem len s vami, a preto vás prosím, aby ste mi za ten čas bezstarostných hier a detských snov vštepili do srdiečka základné hodnoty.
 
Vo svete je predsa veľa hodnôt a každá kričí ,že je správna!

Ako sa v tom všetkom mám vyznať? Skadiaľ mám vedieť, že neslušné slovo nepatrí do čistých úst, ak mi to vy nepoviete svojím každodenným životom?
 
A ako budem vedieť, že statočná práca sa i dnes vyplatí, hoci mnohí nad ňou krčia nosom?
 
Dnes je veľa neslušného i v televízii. Zovšadiaľ sa na deti sypú nebezpečenstvá .Kto ma od nich ochráni?
 
Kto najlepšie vidí do môjho srdiečka? Stvoril ma Boh. On ma utkal v mamičkinom brušku. On mi dal nádherné modré oči, aby som sa nimi prihováral mamičke, oteckovi, aj tebe, stará mama.
 
A dal mi mnoho nádherných vecí. Všetci hovoria, že som veľmi vydarený chlapček. Ja však chcem byť aj dobrý chlapček. Kto mi ochráni srdiečko od nečistých myšlienok a kto zabráni môjmu kroku vykročiť po zlej ceste?
 
Je to môj Stvoriteľ. Veľmi vás prosím, zoznámte ma s Ním. Naučte ma s Ním rozprávať, dôverovať Mu, dať sa Ním viesť i formovať. On ma vymodeloval, som Jeho nápadom, Jeho myšlienkou a On iste túži byť mojím dobrým Oteckom a Ochrancom.“
 
Boh nám požehnal vnúčatá. Sú nádherné. Sú darom Božím. Preto za ne denne Bohu ďakujem. Zároveň Ho i prosím o múdrosť, aby tieto deti boli pripravené pre život. Aby od svojich rodičov a odo mňa, starej mamy, vedeli, kto je Boh, kde Ho treba hľadať a o čom sa s Ním rozprávať. Aby moje vnúčatká a mnoho iných detí, ktoré mám možnosť osloviť, vedelo, že byť v Božej ruke je dar najvzácnejší ,že Boh vždy a všade ochráni a nikdy neopustí.
 
A prosím za nás všetkých, bratia a sestry, aby sme vedeli našim deťom i vnúčatám odovzdať vzácne dedičstvo osobnej viery v Boha, ktoré je založené na skutočnej dôvere v Neho. Len takto môžu byť naše deti ochránené od zlého. Dana Zubčáková
This entry was posted in Poučenia. Bookmark the permalink.

6 Responses to Boh nám daroval vnúčatá

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *