A nik vám nevezme vašu radosť

Nehemiáš 8:10  Ďalej im povedal: Choďte, jedzte najlepšie veci, pite sladké nápoje a pošlite podiel aj tým, ktorí nemajú nič pripravené, lebo tento deň je svätý nášmu Pánovi. Nebuďte smutní, lebo radosť z Hospodina je vašou silou.
 
Môcť prežiť svoje Getsemane
a zložiť hlavu do dlaní!
Už nech sa so mnou čo chce stane,
našiel som balzam na rany.
Vincent Blažko
 
Od tej najšťastnejšej chvíle môjho života, keď som mohla z milosti Božej spoznať Ježišovo svetlo, stal sa Ježiš mojím majákom pre život. Svieti mi na cestu, svieti vo mne.
 
Nič nie je krajšie ako Ježiš. Nič nie je lepšie ako Ježiš. Nič nie je zaujímavejšie ako Ježiš. Nič nie je príťažlivejšie ako Ježiš…

Nikto na svete ma nemiluje a nikdy nemiloval tak ako Ježiš. Ježiš je pre mňa všetkým. Zmenil môj život, na jeho troskách zasadil kvety radosti a lásky. A každý deň sa o ne starostlivo stará. Rosí ich slzami svojej nevinnej krvi.
 
Z nešťastného života vymodeloval nový, zmysluplný a radostný život. Ježiš v srdci. Ježiš v nebi. Ježiš, môj Obhajca pred svätým Bohom. Ježiš, môj jediný semafor na ceste životom.
 
Ježiš na kríži, mučený pre moje neprávosti, zbitý a ubolený. Ježiš, Kráľ neba i zeme, pred ktorým sa skloní každé koleno. Toľkou radosťou ma neraz naplní, že mám chuť výskať a spievať, aby počul celý svet , aký je Ježiš úžasný Pán.
 
A keď si pýtam od Neho more, dostanem celý oceán. Verím, lebo viem, že je to tak. Kto miluje Ježiša, nikdy nebude nešťastný, toho čaká radosť zeme i neba.
 
Lebo Ježiš, to je aj veľká radosť. Preto by sme mali k Bohu prichádzať s veľkou túžbou v srdci po Jeho prítomnosti v našich životoch, v našich srdciach.
 
Ježiš nie je náboženstvo ani zbor uzavretý v kostole hodinu týždenne. Ježiš je živá Osoba so srdcom , ktoré túži i po tebe. Chce mať s tebou vzťah. Cesta s Ježišom je úzka cesta, ale jediná správna, vedie do neba. Komu je Hospodin Bohom, ten má milosť i v trápení niesť ľahšie svoj kríž.
 
Preto prichádzajme pred Jeho tvár s plesaním, chválospevom, hrajme zvučne a neprestajne sa radujme, lebo Hospodin náš je veľký a mocný Boh a my sme Jeho ľud. Radujme sa, lebo nik nám nevezme našu radosť.
 
Sláva Ti, Pane. Dal si sa mi poznať. Vzal si do dlaní moju ubolenú dušu, utrápenú až po hrob a potom si ma objal takou láskou , že som od šťastia takmer onemela.
 
Ty, Pane, Ty ma miluješ? Kráľ môjho srdca. Môj Boh. Každým dňom viac a viac udivená skláňam sa pod Tvojím krížom. Tak veľmi by som Ti chcela niečo darovať… ale…och, ja biedna… všetko, čo mám, je Tvoje. Preto, prosím, prijmi túto slzu, patrí Tebe. Je z lásky a je pre Lásku. Nebola by, keby nie Teba. Ani ja by som nebola.
 
Dana Zubčáková
This entry was posted in Poďakovanie. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *