Pre Boha si celebritou práve ty

Slovo celebrita sa stalo len pred nedávnom módnym hitom. Používa sa často a ešte častejšie nevhodne. V slovníku cudzích slov som sa dozvedela, že celebrita je latinské slovo a je určené slávnej váženej osobe.
 
Nuž, na Slovensku sa význam slova znehodnotil a slovenské celebrity neraz majú všetko možné, len nie vážnosť a úctu národa. A práve preto, že sme vzali tomuto slovu jeho pravý význam, chcem vyznať, kto je pre mňa celebritou. Pre mňa je celebrita moja dcéra. Má tri maličké detičky a je nevýslovne dobrou mamou.

Ona a všetky dobré mamy sú celebrity .
 
Moja mama je celebrita. Bude mať osemdesiat a zdravie už dávno neslúži, napriek tomu štrikuje krásne svetríky pre svoje pravnúčatá a pečie fantastické koláče. Nepochopím, ako to robí.
 
A takýchto celebrít s veľkým C máme v našej krajine mnoho, preto je Slovensko požehnanou krajinou.
 
Aj môj zať je celebrita. Venuje sa manželke s veľkou láskou a deťom je milujúcim otcom a napriek deficitu dobrých otcov, vďaka Bohu máme na Slovensku mnoho otcov, ktorí hrdo podopierajú svoje rodiny.
 
A mnohé tetušky, čo štrikujú bez prestania svetríky pre africké deti, lekári, ktorí nehľadia na výplatu a zodpovedne idú za svojím pacientom i kilometre , lebo ľudský život je pre nich viac ako veľké peniaze, učitelia, ktorí napriek nevďaku milujú svojich žiakov , každý i ten najjednoduchší človek, ktorý nežije len pre seba, žije jednoducho a čestne … vy ste celebrity.
 
A plne zaslúžite kvietok v  kytici z lásky uvitý. Vaše meno síce svetu nie je známe, ale vie o vás ten, kto vás stvoril, váš Boh.
 
On si vás vymodeloval už v lone matky . Jemu patrí všetka vďaka a chvála . A tak ak dobre konáš a si milý Bohu i ľuďom, ďakuj v prvom rade Jemu, svojmu Bohu.
 
On ťa potrebuje, aby si kvitol pre Neho a pre svojich najbližších. Nikdy pred tebou nežil nikto taký ako ty a nikto taký ako ty nikdy po tebe žiť nebude. Si Boží originál. Boh si ťa formuje na svoju slávu. Ak Mu budeš ďakovať, ak nebudeš zabúdať, že patríš Jemu aj so svojím talentom či inými schopnosťami, dobre sa ti povedie a Boh ťa bude žehnať. Pre Neho si celebritou práve ty.
 
Dana Zubčáková
This entry was posted in Poučenia. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *