Ako rosa na rastline

V krásnom paláci sedí kráľ Šalamún a píše:“ Láskavosť kráľa je ako rosa na rastline.“ Rosa, kvapôčky rosy. Za ranného svitu sa trblietajú na lístkoch rastlín i lupeňoch kvetov ako malé perličky. Koľký pôvab je v tejto jednoduchej kráse. A potom prichádzajú vysmädnuté mušky, včielky , vtáčiky a naberajú z malých krčiažkov nápoj najvzácnejší – kvapky sviežej vody. Aké je dobré uhasiť smäd tela!

Bolo včasné ráno. Les sa prebúdzal k životu a potôčik si zurčal svoju oslavnú Božiu pieseň. A na lúke, v lístkoch ďatelinky sa jagali kvapky rosy ako perly. Bola to taká krása, že mi vyrážala dych. Celá lúka bola posiata Božími perlami.
 
A ja som s velebou v srdci pomaly, opatrne kráčala po tých Božích perlách a cítila som sa nesmierne šťastná a nesmierne bohatá. Cítila som sa ako dcéra Kráľa. Ja, obyčajná žena, a predsa v Božích očiach drahá a vzácna. Božia milosť je rosa pre naše duše. Božia milosť, to sú Božie skutky lásky ,ktoré: „ neprestávajú, lebo Jeho milosrdenstvo sa neskončí, obnovujú sa každého rána… „/ˇŽalospevy 3,22-23/.
 
Naša zem , aby mohla žiť, potrebuje vodu. Človek však potrebuje ešte čosi navyše- potrebuje dotyk milosti, dotyk Božej lásky. Človek bez lásky je veľmi, veľmi smutný. Bez vody vysychá zem, bez lásky vysychá duša. Preto nám všetkých želám mnoho Božej milosti a lásky od Boha i od ľudí, tak sa nám pôjde ľahšie a šťastnejšie.
 
Dana Zubčáková
This entry was posted in Poďakovanie. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *