Umenšovať sa

Ján 3:29n  Kto má nevestu, je ženích, a ženíchov priateľ, ktorý stojí a počúva ho, srdečne sa raduje ženíchovmu hlasu. Táto moja radosť je úplná. On musí rásť, a ja sa umenšovať.

Dovolím si jedno malé svedectvo. Také malé, že si ani nezaslúži byť svedectvom. A ešte k tomu na verše, ktoré ma kedysi boleli. Vlastne ma bolel iba ten prvý o ženíchovi. Nevedel som si predstaviť radosť zo svadby niekoho iného, keď tá moja akosi nemohla prísť… Ale keď som začal brať Božie prikázania vážne, keď som začal žehnať a nie závidieť, keď som Bohu prestal kradnúť prvé miesto v živote, bolesť odišla a aj svadba bola.

Teraz však späť ku svedectvu, ktoré nebude slávne, nebude o získaní čohosi veľkého, ale naopak.Prednedávnom som sa pustil do ďalších projektov, napríklad blog o tom, akomôže kresťan pomôcť na internete misii. Práve cez tento víkend som začal vnímať, že aj táto stránka potrebuje ďalší rozvoj a ja sa mám

umenšovať. Je to paradoxné – umenšovať sa a pritom aby bolo vidieť viac práce?
 
Vtip je práve v Tom, ktorý rastie, ktorý pôsobí cez svoje telo – cirkev. Prešiel deň a dostal som mailom asi 5 príspevkov od jednej sestry (jeden je už publikovaný) a druhý deň poslala ďalšia sestra svoj príbeh.
 
Pán Ježiš je úžasný – nenecháva veci na náhodu, ale oslovuje naraz viacerých, aby sa dopĺňali. Prosím, prečítajte si Skutky 10 – o Petrovi a Kornéliovi, alebo Skutky 9 o Saulovi a Ananiášovi, kde tento princíp dobre vidieť. 
This entry was posted in Svedectvá. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *