Nestarajte sa, čo budete hovoriť

Marek 13:11  A keď vás povedú, aby vás vydali, nestarajte sa vopred, čo budete hovoriť; ale hovorte, čo vám bude dané v tú hodinu. Lebo nie vy ste to, ktorí hovoríte, ale Duch Svätý.

 Hoci je táto veta vsadená do textu o prenasledovaní, mali by sme si ju pripomenúť pred každým stretnutím s mocou. Aj keď demokratickou. Aj keď ide len o moc v rodine. Veď viete – treba sa dohodnúť so súrodencami, kto bude upratovať izbu. V neskoršom veku s manželkou, (manželom) ako sa minú peniaze…

Božie slovo nám dobre radí, aby sme dopredu nerozmýšľali čo povieme. Prečo?

Ešte ste na to neprišli? Skúste si prečítať vtip o myške a zamyslime sa, o čom rozmýšľame pred stretnutím s niekým, čo má moc ovplyvniť váš život. Áno – premielame si rôzne situácie, predstavujeme si, ako ho pokoríme argumentami. Nech je len po našom! V lepšom prípade po Božom.
 
Stvoriteľ sa však dokáže obrániť aj sám. Dokonca aj nás ochráni, keď je to na prospech nášho duchovného rastu. A hlavne, keď Mu poskytneme svoje ústa…
 
Premieľať v hlave víťazstvá znamená stratiť čas, ktorý by sa využil na lásku. Boha máme milovať aj z celej mysli. A blížneho ako seba samého. Preto čas pred stretnutím radšej venujme modlitbe. Nemusí mať veľa slov, nemusia byť vzletné, ale nech je naplnená láskou a dôverou v Boha, ktorý pomáha.
This entry was posted in Poučenia. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *