Pokoj, pokoj

Jeremiáš 6:14  A ľahkomyseľne liečia rany môjho ľudu. Hovoria: Pokoj, pokoj! Ale niet pokoja!

 Mnohíhľadajú pokoj práve uprostred Vianoc. A hudba, či svetielka dávajú pocit kľudu. Lenže naozaj? Naozaj ho prinesie hudba a pekné slová recitátora?

Skôr nie, ako áno. Pokoj môže priniesť iba jeho Knieža – Ježiš. Nikdy nie vyčačkaný ježiško (nemyslím Ježiša, keď bol malý, ale na čosi vymyslené, čo sa skrýva pod menom Spasiteľa, ale s Ním nemá veľa spoločné) ,ale Ten Boží Syn, ktorý kvôli nášmu hriechu prišiel na Zem. Prišiel pre pád a povstanie mnohých. Teda najprv spoločnosť znepokojil (Priniesol som na zem meč a nie pokoj), poukázal na hriech tých, čo boli sPOKOJní so sebou. Vytrhol ich zo samospravodlivosti, aby otvorili srdce v pokání. 

Preto sa ani my neuspokojme so sebou, nenamýšľajme si, že získame večný pokoj povrchnými náboženskými úkonmi. Len Pán Ježiš Kristus nás vylieči ostrým sklalpelom, ktorý musí prerezať srdce a nahradiť ho novým – božím.

Tiež si spomeňme na ľudí, ktorí cez Vianoce pokoj nemajú Koľkí osamelí trpia? Koľkí sa utápajú v bolesti?

Ako modlitebníci musíme vziať zodpovednosť aj za nich. Nechoďme od večere priamo ku televízoru. Nechajme si čas na úprimnú modlitbu za trpiacich. Nech nám Pán Ježiš zasiahne srdce, aby sme kus utrpenia niesli, aj keď len tak, že namiesto zábavy zabojujeme.
 
Radšej majme menej na stole a viac času venujeme modlitbám, venujme Kristovi. Tomu veľkému Vládcovi, ktorý prichádza v koži najmenších.
This entry was posted in Poučenia. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *