Rozhodnutie

Matúš 20:1  Kráľovstvo nebeské je podobné človeku hospodárovi, ktorý vyšiel na úsvite najať si robotníkov na vinicu. … 6 A keď vyšiel o piatej večer, našiel tam iných stáť, i povedal im: Čo tu stojíte, zaháľajúc celý deň? 7  Odpovedali mu: Nikto nás nenajal. Povedal im: Choďte aj vy na vinicu a čo bude spravodlivé, dostanete.

Určite poznáte zvyšné časti tohto príbehu. Ľudia boli najatí v rôznych časoch. Každý však dostal rovnaký plat, či už nastúpil ráno, alebo večer. Možno si poviete: „Ako dobre! Môžem čakať na starobu a vtedy začnem chodiť do kostola, ako je to zvykom! Nič nestratím, nič neriskujem, nikto ma nevysmeje!“

Lenže pozor na jednu vec – tí večer nastúpili neskôr, lebo ich predtým nikto nenajal. Neodmietli kvôli vlastnej vypočítavosti, ale neboli skôr povolaní.

Každému dáva Pán istú dobu, keď Slovo v duši ožije. Keď na povrch vystúpi skutočný zmysel. Nemusí  sa to stať osamote s Bibliou. Často zažívame takúto skúsenosť práve počas kázne, či konferencie.

Ale ako dlho takáto doba trvá? Ako dlho ostane náš duch plný Ducha Svätého a Jeho múdrosti? Inými slovami: „Ako dlho ostane hospodár práve na tej našej ulici?“ Čo keď odíde a neskôr budeme v šedivej hlave ťažko nachádzať hmlistú spomienku, že nás ktosi kedysi povolával? A keď vyjdeme pred dom, privíta nás len prázdno…

Preto sa rozhodujme, kým máme vnútornú slobodu ku rozhodnutiu.  Tú dáva len Kristov Duch. Kým z Jeho milosti veríme, že Ježiš-Boží Syn je našim Pánom a Spasiteľom, môžeme vstúpiť do diela. Do diela, v ktorom bude pracovať viac Boh, ako my a ešte nám dá aj odmenu.
A čo ak nemáme istotu vo svojej viere? Prosme, čítajme Bibliu, vyhľadávajme spoločenstvo a dobrých kazateľov. Kto sa rozhodne klopať, tomu bude otvorené.

This entry was posted in Poučenia. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *