Má Boh radšej jablko, ako ľudí?

Na stránkach humanistov som čítal práve takúto výhradu voči Biblii. Lenže – čítajme ju pozorne. Boh nepovedal: „Zabijem vás“, ale „v ten deň istotne zomrieš.“ (Genesis 2:17) To je podstatný rozdiel.
 
A ďalším rozdielom je, že nezomreli v ten deň. Prečo? Lebo Boh pomohol. Obliekol ich do zvieracej kože. Ide o predobraz: „Kto je v Kristovi bude spasený“ (R 8:1), alebo: Rímskym 13:14a  Ale oblečte sa v Pána Ježiša Krista…
 
Boh je v úlohe dobrého rodiča, ktorý najprv upozornil na smrteľné nebezpečenstvo, ale keď potomkovia neposlúchli a umierali, začal s resuscitáciou.
 

No a potom – potrestal. Nie je možné, aby múdry otec nepotrestal deti, ktoré sa vrhli do životunebezpečnej zábavy. To by sa rýchlo zničili.
 
Stvoriteľ teda pridal Adamovi nejakých 900 rokov života, ku dňu, v ktorom si otrávil ducha. Žiaľ, zachrániť nesmrteľnosť už nebolo možné. Len smrť totiž zmýva hriech. A tí, čo majú živého ducha „budú žiť, aj keby umreli“ (Ján 11:25).
 
Aj tu vidíme, že milujúcim Boha slúži všetko na dobré. Aj smrť, ktorú Boh zoslal, aby sme, očistení od hriechu pokračovali v čistom nebi.
This entry was posted in Poučenia. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *