Bolestivý zápas z hriechom

Rímskym 7:24  Biedny ja človek! Kto ma vytrhne z tohto tela smrti?25  Ale vďaka Bohu skrze Ježiša Krista, nášho Pána!
Na stránkach osobných modlititeb sa objavila prosba:

 Boze, prosím zazrak! 20 rokov prosim, revem na Teba, naco dovolis, aby bol clovek homosexualny? Aby cely zivot trpel a zvijal sa v bolesti a nakoniec to skoncil z okna? Som cisty az dokonale a dokonale mrtvy, v depresii, uzkosti, samovrazednosti, a totalnej osamelosti. Uz nevladzem viac takto zit, Prosim o zazrak! Inak to mozem uz iba skoncit, uz nevladzem, nevladzem, nevladzem Amen 


A hneď mi pripomenula Pavlove slová o tele smrti. Nám to už veľa nehovorí, ale v starom Ríme išlo o krutý spôsob popravy – ku vrahovi priviazali mŕtvolu. Tá sa rozkladala a jedy, čo v nej vznikajú zabili odsúdenca. Tak hrozne sa cítil Apoštol zoči voči vlastnému hriechu.

Ale našťastie aj z tejto situácie našiel východisko "vďaka Bohu skrze Ježiša Krista"

Priznám sa, že citovaná modlitba ma zahanbila: "Ako málo revem na Boha ja kvôli svojim hriechom?!" Isteže, nie som vrah, nie som alkoholik, nie som záletník…
 
Ale pred Bohom som aj ja na tej istej úrovni. Hoci moje hriechy nepatria medzi opovrhované spoločnosťou, ani cirkvou, pred nebeským Sudcom sa neskryjú. Aj ja si zaslúžim smrť, lebo: "odmena za hriech je smrť, ale Božím darom milosti je večný život v Kristovi Ježišovi, Pánovi našom." (R 6:23)
 
A opäť sme pri Kristovi a Jeho dare z milosti. Každý z nás sa má trápiť, že je hriešny a odsúdený na smrť, ale tešiť sa z omilostenia. 
 
Áno, radosť z Kristovej obeti je to, čo nás, rozbitých hriechom sceľuje a dáva novú silu žiť. Len sa musíme prestať spoliehať na seba a uvedomiť si, že celá váha spasenia leží na tých pleciach, čo boli priviazané ku golgotskému krížu.
 
Vtedy pochopíme, že Boh nám necháva hriech nie preto, aby nás bolesť donútila ku skoku z okna, ale  aby nás dotlačila do náručia Jeho Syna. Tí, čo boli vic-menej spravodliví Krista odmietli, práve ubolení hriešnici Ho prijali.
 
Lukáš 7:41  Dvoch dlžníkov mal jeden veriteľ. Jeden bol dlžen päťsto denárov a druhý päťdesiat. 42  A keď nemali z čoho zaplatiť, odpustil obidvom. Ktorý z nich ho bude väčšmi milovať? 43  Šimon riekol: Domnievam sa, že ten, ktorému viac odpustil. A On odpovedal: Správne si rozsúdil. 4  Nato obrátil sa k žene a Šimonovi riekol: Vidíš túto ženu? Vošiel som do tvojho domu, a nepodal si mi vody na nohy, ale táto zmáčala mi nohy slzami a utrela svojimi vlasmi. 45  Nepobozkal si ma, ale ona, ako som vošiel, neprestala mi bozkávať nohy.

 

 Takže tak – prijmime odpustenie. S odpustením však do života vchádza aj vláda a plnosť Ducha Svätého. Keď odmietneme jedno, odmietneme druhé. Radujme sa z Kristovho daru večného života a skúsme Mu niečo vrátiť. On prichádza ako bedár, väzeň, či imigrant…
 
Naplňme život potešením z Boha a užitočnou prácou. Tie zabránia hriechu, aby ničil.
 
This entry was posted in Odpovede. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *