Modlime sa za lásku

Ján 13:34  Nové prikázanie vám dávam, aby ste sa vzájomne milovali; ako som vás ja miloval, aby ste sa aj vy vzájomne milovali. 35  Podľa toho poznajú všetci, že ste moji učeníci, keď sa budete vzájomne milovať. Od jedného brata v Kristu som počul: „Každý deň poviem manželke, že ju mám rád. Lebo ak nie, povie jej to niekto iný a bude zle.

Na nás všetkých v cirkvi je, aby sme si hovorili o láske a ešte lepšie, aby sme ju potvrdzovali skutkami. A úplne najlepšie je rozprávať o tej láske, ktorá prináša najdôležitejšie veci do života. Večného života, ale aj toho pozemského. O Kristovej láske ku nám, ktorú máme opätovať, ale najprv ju musíme prežiť a tešiť sa z nej.
 
Pokiaľ o nej nebudeme hovoriť my, povie to ktosi iný a čo potom? Niektorí ľudia plačú, že ich manželstvo, alebo cirkevné spoločenstvo sa rozpadá, že sú osamelí a nešťastní. Lenže – hovorili úprimne o láske so svojimi blížnymi?
A vôbec – mali úprimnú lásku? Možno si poviete: „Keď necítim lásku, tak čo? Nemôžem s tým nič urobiť!
Lenže omyl! Pán Ježiš prikazuje, aby sme milovali, takže je:
  • buď nekompetentný hlupák,
  • alebo vie, že sa to dá!

Ktorú možnosť považujete za správnu? Ja tú druhú. Nielen z pekného čítania, ale zo života. Tak vám aj teraz hovorím, že lásku Pána Ježiša zažívam a môžete ju zažiť všetci. Pokiaľ ju nechcete len konzumovať, ale aj dávať ďalej. Pokiaľ s ňou chcete ísť aj na kríž…
Netvrdím, že Boh splní akúkoľvek prosbu, ale keď prosíme, aby naše srdcia naplnil láskou ku blížnym, nesklame.

Takže – prosme za srdce naplnené láskou, keď prichádzame ku svojim deťom, manželke, rodičom, či do zboru.
Tak sa naša viera upevní a prinesie veľa ovocia.
This entry was posted in Poučenia and tagged , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *