O voľbách a Duchu.

Na počítači mi ležala kôpka kníh. Nechtiac som ich zhodil. Zdvíham prvú: „V Jeho šľapajách.“

Úžasné dielo o kresťanskej láske. Rozmýšľal som, čo dať bratovi v Kristu, čo sa prednedávnom obrátil. Toto je správna vec.

Potom som ju otvoril a čítam:

„Duch Svätý s celou svojou nadprirodzenou mocou bojoval proti hriechom, ktoré ich tak dlho zotročovali. Keby si len raymondskí kresťania dokázali uvedomiť, čo volebný zápas znamenal pre tieto znovuzrodené duše, nebolo by možné, aby kresťanskí kandidáti prehrali“

Obávam sa veštenia z kníh typu: „Otvor Bibliu na nejakom mieste a máš určite radu pre budúcnosť.“, ale niekedy sa stávajú takéto zaujímavé náhody, ktoré náhodami možno ani nie sú. Stalo sa to práve v deň volieb, keď sa stretáva v našom kraji kresťanský kandidát, s takým, čo kresťanstvo predstiera, ale skutkami ničí…

Je na nás všetkých, aby sme niesli lásku do sveta. Niektorí aj prostredníctvom politiky. Áno, aj tú podporuje Boh, ako napísal apoštol Pavol. Nenechajme sa odradiť slovami: „Je špinavá“. Len niektorí ľudia ju znečisťujú.

Ruku na srdce, aj my sme už mnoho znečistili, každý z nás. Dávajme preto priestor Duchu Kristovmu, aby čistil aj cez nás, čo sa dá.

This entry was posted in Aktuálne. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *