Konferencia MoS – Duchovné dary

1 Korintským 14:37-40  Ak sa niekto nazdáva, že je prorok, alebo duchovný, nech vie, že je príkaz Pánov, čo vám píšem. Kto však nevie, nech nevie. A tak, bratia moji, snažte sa prorokovať, a jazykmi hovoriť nezabraňujte! Ale všetko nech sa deje slušne a v poriadku!

Keď som sa prvý krát stretol s návrhom, že konferencia MoS má byť o duchovných daroch, nemal som príliš dobrú náladu. Aby ste chápali. Duchovné dary sú dobré, rád o nich čítam v Biblii, ale čo sa okolo nich deje v Cirkvi, ma neteší. Počúvam viac ohovárania a prekrúcania Biblie, než úcty k nej a ku ľuďom. Namiesto lásky, ktorá spája, začalo prevládať napätie. To prichádza vždy, keď nejaká vec, hoci dobrá, začne byť meradlom na posúdenie, kto je zlý.

Mám rád charizmatikov, hoci v rámci naháňania sa za čo najväčším balíkom duchovných darov narobia často priveľký neporiadok.

Mám rád aj tých, čo hľadajú poriadok, hoci pritom často zadusia akýkoľvek prejav života, len aby všetky veci stáli nepohnute na svojom mieste.

Ale cítim, že tú lásku môžeme prežívať naplno len vtedy, keď budeme Bibliu čítať v celosti a nebudeme násilne určovať, ktorý verš má platiť viac, ktorý teraz a vôbec.

Preto som bol nakoniec rád, že hlavným rečníkom bude brat farár Grexa, ktorého poznám, ako človeka, čo citlivo a hlboko spája lásku a porozumenie Biblie s laskou a porozumením voči ľuďom.

Ak ste aj vy znechutení ohováracími kampaňami, nebojte sa prísť tiež na konferenciu, nezažijete ďalšiu sprchu nelásky 🙂

This entry was posted in Aktuálne and tagged , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *