Voľby sa blížia

Jakub 4:17  A tak: kto vie dobre robiť, a nerobí, má hriech.

Sú kresťania, ktorí odmietajú voliť, lebo podľa nich je politika zlá, prípadne, že nepatrí do dosť duchovnej oblasti. Pravdou však je, že politika je v jadre veľmi dobrá vec, lebo bráni neporiadku a chaosu, hoci niektorí ľudia sú schopní zneužiť čokoľvek. Každopádne môžeme byť radi, že nemáme vládu ako v niektorých krajinách, kde sa temer nedá existovať.

Taktiež svojim hlasom pomôžeme konať dobro tým štátnikom, ktorí to naozaj chcú. V horšom prípade (ak nechce robiť dobré nikto z kandidátov) aspoň zabránime väčšiemu zlu. Dobrý Samaritán sa netváril tak duchovne, ako kňaz a levita, ale práve jeho Pán Ježiš pochválil.

Dôležitejšie však je modliť sa za vládu stále. Aj keď sa nám nezdá byť dobrou:

Lukáš 19:5  Keď Ježiš prišiel na to miesto, pozrel hore na neho a povedal mu: Zacheus, zostúp rýchlo, lebo v tvojom dome musím dnes zostať. 6  A zostúpil rýchlo a prijal Ho s radosťou. 7  Všetci, ktorí to videli, reptali a hovorili: K hriešnemu človeku vošiel si odpočinúť! 8  Ale Zacheus vstal a povedal Pánovi: Ajhľa, Pane, polovicu majetku dávam chudobným, a ak som niekoho oklamal v niečom, vraciam to štvornásobne.

Zacheus skorumpovaný prisluhovať okupantov sa zmenil, keď spoznal Krista.Prečo by sa nemohli zmeniť dnešní skorumpovaní úradníci? Tím samozrejme netvrdím, že každý úradník je skorumpovaný! Vážme si všetkých, čo sa vyhýbajú zlu! Ale ak je niekto naozaj skazený, liekom pre neho je samotný Kristus.

Modlime sa, aby Ježiš prichádzal ku všetkým politikom a úradníkom. Nech tých dobrých podporuje a zlých premieňa. Nakoniec sa budú radovať z Jeho prítomnosti, ako Zacheus.

 

This entry was posted in Ku modlitbe, Poučenia and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *