Počasie

Zjavenie 16:9  A veľká horúčava pálila ľudí, preto sa rúhali menu Boha, ktorý má moc nad týmito pliagami, ale nekajali sa, aby Mu vzdali česť.
V týchto dňoch horúčava nehrozí. Skôr naopak. Tvrdý mráz prichádza na pár dní, inokedy nasneží. Na ďalšie poludnie sa objaví odmäk a premení belobu na nechutnú čľapkanicu.
Podmienky sú tak málo príjemné pre ľudí, ako veľmi vhodné pre vírusy chrípky. Pár pacientov na ňu už umrelo.
Nebojte sa, nechcem povedať, že už začína koniec sveta. Idem však písať o našich postojoch. Nadávame na Pána Boha, že nedal príjemnejšie počasie? Alebo?…Alebo si spočítame na prstoch, o čom píše Biblia? Svet predsa začal rajskou záhradou, v ktorej bolo ideálne aj počasie. Naše hriechy však otvorili dvere pre zlo. Zmenili svet. Kvôli nim rastie bodľačie… (Genesis 3:18)
Od Boha, Otca svetiel, prichádza totiž iba dobrý údel. On by rád zastavil pliagy, keby ľudia žili pokáním, ku ktorému vedie Jeho dobrota…
Výkyvy počasia sú tu preto, aby odhalili pravdu o našom srdci:
„Je v ňom bázeň a láska voči Bohu?“, alebo:
„Žijeme sebazbožstvovaním a namiesto obrátenia zatvrdeného srdca odsudzujeme Stvoriteľa, keď sa nedejú len príjemné veci?“
Ak na počasie nadávame, čím sa vlastne rúhame Bohu, buďme radi, že ešte neprišiel posledný súd naostro. Ešte máme čas obrátiť sa. Prosme Ducha Svätého, aby nás viedol, aby menil naše zmýšľanie. Oplatí sa to. Odmena je večná a nekonečná.
This entry was posted in Poučenia and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *