Kto ti chýba, ten ťa má

Kto ti chýba, drahý brat, drahá sestra? Po kom najviac túžiš? Koho a čo chceš mať? Koho a čoho chceš mať viac? Koho a čoho chceš mať najviac?

Keď sa ťa spýtam, drahý brat a drahá sestra, kto alebo čo ti v živote chýba, čo odpovieš? Keď sa ťa spýtam, drahý brat a drahá sestra, kto alebo čo ti v tvojom živote najviac chýba, čo odpovieš?

Moje deti mi často dávali pred mojimi narodeninami či meninami jednu a tú istú otázku: „Maminka, čo by si chcela najviac?“

Hoci som už bola aj obrátená k Pánovi Ježišovi, odpovedala som na túto otázku asi takto: „Aby sme sa všetci mali radi.“ Deti moju odpoveď už citovali dopredu, tak dobre ju poznali. Lebo ju už tak často počuli, že sa pre nich stala akoby mojím heslom života. A viete, teraz už viem, že to bol môj boh. A deti sa potom pýtali zase:

„No ale čo by si si tak priala, k narodeninám….aby sme ti my kúpili?“

Ten, to, kto alebo čo Ti veľmi preveľmi chýba, tak ten aj panuje nad Tvojím srdcom a nad tvojím životom. Tomu patríš. Kto teda chýba Tebe, drahý človek, drahý brat a drahá sestra?

Po kom a po čom túži tvoje srdce? Po kom a po čom túži tvoje srdce najviac, ten alebo to ťa vlastní. Kto ti chýba, ten ťa má.

No zároveň, kto ti chýba najviac, toho niekedy aj máš. Vo svete to vidno najlepšie na zamilovaných, na rodičoch a deťoch. V niektorých vzťahoch by jeden za druhého aj dýchali. Stačí pol dňa bez neho či bez nej a príde túžba či smútok po milovanom. Rozlúčky bývajú tak ťažké a privítania tak nádherné!

Pán Ježiš povedal:

Matúš 5:3 Blahoslavení chudobní duchom, lebo ich je nebeské kráľovstvo.
 
 

Týmito slovami Pán Ježiš hovorí aj toto: šťastní sú tí, ktorým strašne chýbam, ktorí túžia po Mne viac a viac, ktorí si myslia, že ma majú málo, lebo tí už nie sú len obyvateľmi ale sú vlastníkmi Božieho /Ježišovho Kristovho/ celého nebeského kráľovstva.

Preto sú vlastníkmi, lebo ten- čo im vždy najviac chýba a čoho chcú najviac je sám Pán *Ježiš Kristus. A ak Ti On chýba najviac, tak Ho máš.

Nemôžeš mať rád alebo rada človeka keď ti po nejakom čase jeho neprítomnosti nechýba.

A nemôžeš mať rád – rada ani Pána Ježiša, keď ti nechýba.

A nie je On, Pán Ježiš ani na prvom mieste v Tvojom živote, pokiaľ ti nechýba najviac.

A zároveň platí aj to, že kto ti chýba, ten ťa má.

S Láskou Pána Ježiša adriana
This entry was posted in Poučenia. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *