Ber Bibliu vážne

Príslovia 28:9  Ak si niekto odvracia ucho, aby nepočul náuku, aj jeho modlitba je ohavnosťou.
 
 Určite sem mnohí prichádzate,vlastne prichádzame preto, aby sme zažili Boží dotyk a vyriešenie problémov života. Pán Ježiš sa ukázal ako výborný uzdravovateľ, ktorý mal súcit s utrpením. Vlastne ho ešte stále má.
Tiež sa však píše, že v jednom meste nemohol urobiť viac zázrakov pre ich neveru. A čo je vlastne viera? Aj dôvera, že Boh má pravdu. Kto Mu dôveruje, ten hľadá múdrosť zapísanú v Biblii.

Nebojte sa však, že Boh berie vážne len modlitbu teologicky študovaných ľudí. Aj ty, ak si len teraz začal čítať Božie Slovo, ale berieš ho vážne a snažíš sa podľa neho zariadiť život, môžeš počítať s odmenou.
 
Dokonca viac, ako tí, čo veľa študujú a nekonajú podľa naučeného.
 
Tiež si nemysli, že keď zanedbáš Božiu múdrosť, môžu sa za teba modliť iní. Teda – niekedy môžu, keď sa Boh zmiluje – ale ani Ježiš sa vtedy nemohol modliť za uzdravenie kvôli nevere…
 
Niektorí ľudia nemajú možnosť počúvať Božie slovo, ani čítať ho. Na takých samozrejme Boh nezanevrel. Dokonca pre takých ľudí robí najväčšie zázraky. Prihovára sa ku nim najsilnejšie. Ale vtedy aj prináša svoju náuku.
 
Zlé je len "odvracať ucho" a zanedbávať Božie učenie.
This entry was posted in Poučenia. Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *