Nie samovražda, ale Ježiš…

girl-praying-hands-eyelashes-41942

Ilustrácia z https://www.pexels.com/photo/hands-people-woman-girl-41942/ CC0 licencia

Dnes ráno som rozmýšľal o pomoci ľuďom. Niekto vraví, že treba zachrániť telo a duša sa už rozhodne. Ale nie vždy je to tak. Občas môžeme dodať duchovných síl a pomôže to aj životu na zemi. Predstavte si samovraha – odrežete mu povraz na slučke a necháte ho, aby sa potom rozhodol pre večný život. Ako to dopadne? Neobesí sa znova?

Poznám však svedectvá ľudí, ktorým ktosi povedal: „Boh ťa miluje!“ a zmenili rozhodnutie. Nezabili sa. Už ich nezožiera prázdno, ale vnímajú Božiu lásku. Podobný príbeh sa volá Chcela som zomrieť.

Rozhodol som sa nájsť svedectvo na internete, aby som ho mohol zdieľať. A po zapnutí počítača sa medzi mailami objavilo: Samovražda odložená kvôli Ježišovi

Je po anglicky, tak aspoň v skratke – istá žena v Iráne poslúchala prikázania Koránu, ale cítila priepasť medzi sebou a Allahom (Boh po arabsky). Mala chorú matku a už to nemohla vydržať, tak sa obe rozhodli umrieť.

Pozreli si však v televízii prejav istého kresťana a matka mu zavolala. Dcéra bola z toho zdesená a nahnevaná. Ale matka zázračne vyzdravela a obe začali slúžiť Kristovi.

Na záver je prosba, aby sme sa modlili za prenasledovaných kresťanov, lebo im hrozí mučenie a smrť.

Ďakujme teda za každého zachráneného. Obujme si hotovosť hlásania Evanjelia, aby sme podali duchovnú pomoc ľuďom, keď ani nevieme, že im ide o život. Samozrejme, niekedy musíme zachrániť telo a duša sa rozhodne. Život nie je jednoduchý. Pomáhajme, ako práve treba.

This entry was posted in Ku modlitbe, Ku práci and tagged , , , . Bookmark the permalink.

One Response to Nie samovražda, ale Ježiš…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *