Milosť

„Dám ti milosť.“ – povedal Ježiš človeku.
„A na čo mi bude?“ – odpovedal ten nechápavo.
„Otvorí ti bránu do neba.“ – ponúkal Spasiteľ.
„No, neviem. A na čo je také nebo? Kamaráti mi hovorili, že pôjdeme do pekla a tam nám bude teplo a veselo.“
„Nebude.“ – odvetil smutne Ježiš: „Tam bude každý osamelý.“
„Aha!“ – znela odpoveď: „A čo sa stane, keď mi tú milosť dáš?“
„Budeš viac myslieť na záchranu druhých, než na svoju pýchu. Keď uvidíš človeka, ktorý ide do pekla, zabolí ťa v srdci a budeš mu túžiť poslúžiť slovom Evanjelia. Dokonca aj keď sa ti budú vysmievať, aj keď ťa niekto udrie. Hlboká radosť z Božej milosti zahojí každú tvoju ranu. Pôjdeš mojou cestou. Nebude ťa už vábiť sláva tohto sveta, ale veľkosť Božieho kráľovstva!“
„Nooo…“ – človek ostal zaskočený: „ešte sa rozhodnem…“
1K 15,10 Ale z milosti Božej som, čo som, a Jeho milosť nebola pri mne daromná. Veď viac som sa napracoval ako oni všetci, no nie ja, ale milosť Božia, ktorá je so mnou.
Ako Ty, milý čitateľ? Máš záujem o skutočnú milosť?

„Dám ti milosť.“ – povedal Ježiš človeku.„A na čo mi bude?“ – odpovedal ten nechápavo.„Otvorí ti bránu do neba.“ – ponúkal Spasiteľ.„No, neviem. A na čo je také nebo? Kamaráti mi hovorili, že pôjdeme do pekla a tam nám bude teplo a veselo.“„Nebude.“ – odvetil smutne Ježiš: „Tam bude každý osamelý.“„Aha!“ – znela odpoveď: „A čo sa stane, keď mi tú milosť dáš?“„Budeš viac myslieť na záchranu druhých, než na svoju pýchu. Keď uvidíš človeka, ktorý ide do pekla, zabolí ťa v srdci a budeš mu túžiť poslúžiť slovom Evanjelia. Dokonca aj keď sa ti budú vysmievať, aj keď ťa niekto udrie. Hlboká radosť z Božej milosti zahojí každú tvoju ranu. Pôjdeš mojou cestou. Nebude ťa už vábiť sláva tohto sveta, ale veľkosť Božieho kráľovstva!“„Nooo…“ – človek ostal zaskočený: „ešte sa rozhodnem…“1K 15,10 Ale z milosti Božej som, čo som, a Jeho milosť nebola pri mne daromná. Veď viac som sa napracoval ako oni všetci, no nie ja, ale milosť Božia, ktorá je so mnou.Ako Ty, milý čitateľ? Máš záujem o skutočnú milosť?

This entry was posted in Ku evanjelizácii and tagged , , , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *