Vianočné nasledovanie

1 Ján 3:16  Podľa toho sme poznali lásku, že položil za nás On dušu; aj my máme duše klásť za bratov.

 Vianoce. Príchod Pána Ježiša. Prvý krok na ceste, ktorá zaručila našu záchranu. Už on bol bolestivý a nepríjemný. Priniesol niečo nové, čo na zemi ešte nebolo. Nikdy predtým Boh nevydal seba tak viditeľne.

Bol to však aj návrat. Boh sa po dlhom čase prechádzal s ľuďmi, ako kedysi s Adamom. Zrazu bolo možné to, čomu už mnohí prestali veriť.

Aké sú naše Vianoce? Sú tiež začiatkom služby? Konáme niečo nové, aby sme dali bratom a sestrám, čo sme dostali od Krista? Kúsok svojej duše, aby sa oni cítili viac prijatí, aby boli viac uzdravení?

Zavolali sme niekomu? Priniesli sme mu pár láskavých slov? Poslali sme peniaze vdove po zabitom kresťanovi kdesi vo svete? Aj naše vlastné deti, či manželia a rodičia potrebujú viac vnímať Krista v našom živote. Urobili sme nejaký nový krok?

A čo so spomienkami na staré, zabudnuté myšlienky a skutky, ktoré sme nedokončili? Nedajú sa oživiť? Čo takto pozvať Ducha Svätého, aby sa s nami prechádzal a ukazoval nám, čo konať? Nech nám položí na srdce, že Boh dáva úžasné odpustenie a tiež nový život. Silu ku obnove. Vydajme sa Mu do rúk, nech nás teda vedie a napĺňa. Ku dobru a radosti.

This entry was posted in Aktuálne, Ku práci and tagged , . Bookmark the permalink.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *